yatay paketleme makineleri

UZAKTAN KONTROL

Makineye bilgisayardan veya cep telefonlarından VNC (Virtual Network Computing) yardımıyla bağlanılabilir hatta müdahale edilebilir.

PID KONTROL

Yüksek kararlılıkla ısı kontrolü, ürünlerin mükemmel paketlenmesini sağlarken aynı zamanda enerji tasarrufu da sağlar. PID ısı kontrolü otomatik öğrenme fonksiyonuna sahiptir. Böylece mevsim ya da ortam koşullarındaki değişikliklere tek tuş ile uyum sağlanır ve 0,1 ⁰C hassasiyetle sıcaklık değerleri ayarlanır.

FOTOSEL BENEK SENSÖRÜ

Otomatik moddaki paketleme işlemlerinde fotosel benek sensörü ambalajı ve ürünü takip ederek film hızını ayarlar, akıllı benek takibi yaparak mükemmel paketleme stabilitesi elde edilmesini sağlar.

SAYICILAR

Toplam kaç adet paketleme yapıldığı, bunun kaç koli ürüne tekabül ettiği, o anki kolinin kaçıncı ürününün paketlendiği gibi detaylar izlenebilir ve paketleme hedefi belirlenerek, belirli koli adeti sağlandıktan sonra ihtiyaç fazlası üretim önlenebilir.

KULLANILAN MALZEME VE EKİPMANLAR

Her bir aşamada titizlikle çalışılarak en uygun malzeme ve ekipman seçimlerini gerçekleştirdik. Kullanılan tüm malzeme ve ekipmanlar sizi yarı yolda bırakmaz.

HMI PANEL

Renkli yüksek hassasiyetli, 7" dokunmatik panel, kullanıcı dostu şık ve sade bir tasarımla programlanmıştır. Ekran üzerinden makinenin hızı, sıcaklıkları, çalışma modları, reçeteleri, sayıcıları, ve daha bir çok özelliği kontrol edip yönetilebilir. HMI panelin farklı dil seçenekleri mevcuttur.

ÜRÜN YOK PAKET YOK

Operatörün ürün besleyemediği durumlarda, sistem paketlenecek bir ürün olmadığını anlayarak yeniden ürün beslenene kadar hazır bekler. Böylece film israfları önlenir.

OFSET KONTROL

Otomatik moddaki paketleme işlemlerinde herhangi bir mekanik müdahale gerektirmeden, operatör panelinden paketlenecek ürüne göre ofset değeri girilerek, fotosel benek sensörüyle entegre şekilde sistem ambalajı hizalayarak paketleme yapabilir.

ASKERLER (İTİCİLER)

Alışılagelmiş plastik ya da fiber askerlerin yerine sorunsuz kullanıma sahip krom özel tasarım askerler (iticiler) kullanılmıştır.

PROGRAM BELLEĞİ – ÜRÜN ÇAĞIRMA SİSTEMİ

Daha önce paketlenen ürün ayarları reçeteler halinde HMI hafızasında saklanabilir.

PAKETLENEBİLECEK ÖRNEK ÜRÜNLER

Sandviç, bisküvi, çörek, gofret, kek, ekmek, hızlı erişte vb. unlu mamüller ile donmuş gıda ürünleri (balık, pizza vb.) ayrıca çöp torbası, sabun kalıbı, yüz maskesi, eldiven, otel terliği, usb kablosu, pil şarj cihazı, uzaktan kumanda makinesi, araba aksesuarları, oyuncak, hediyelik eşya vb. gıda dışı ürünler.

OPSİYONEL ÖZELLİKLER

-Tarih Basma Ünitesi

-Giriş Besleme Bandı Uzatma

-Çıkış Bandı Uzatma

-Ekstra L Tipi Çıkış Bandı